W obecnych czasach skuteczne zarządzanie przedsiębiorstwem staje się szczególnie istotne w warunkach konkurencyjnego otoczenia i rosnącej globalizacji gospodarki.

Nie bez powodu poszukiwane i wdrażane są rozwiązania, które gwarantują efektywne i wyróżniające się wysoką jakością zmiany. Zatem są to przede wszystkim koncepcje stosowane z sukcesem przez globalne firmy.

Lean Management to metoda, która po raz pierwszy została zastosowana w znanej na całym świecie firmie Toyota, przez szefa produkcji tego koncernu – Ohno. System Produkcyjny Toyoty (TPS – Toyota Production System) odznaczał się produkcją wysokiej jakości produktów, jednocześnie pochłaniając dużo mniejsze zasoby niż inne przedsiębiorstwa.

Lean Management znajdzie zastosowanie w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym i usługowym, pod warunkiem jednak, że osoby nim zarządzające są przekonane o potrzebie wdrażania usprawnień oraz rozumieją potrzebę zmian. Warto też przestawić kadrę zarządzającą oraz pracowników na myślenie kosztowe tak, aby na każdym etapie możliwa była redukcja zbędnych wydatków.

Narzędzia i metody Lean Management znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, spożywczym, elektronicznym, stoczniowym, spawalniczym, poligraficznym i opakowań, a także w branżach związanych z usługami transportowymi i logistycznymi.
Z potencjału Lean Management może skorzystać każde przedsiębiorstwo, które chce osiągnąć wysoki poziom efektywności ekonomicznej, jakości i elastyczności działań.

 

 


lean idea logo stopka

Adres do korespondencji

ul. Cyprysowa 11
80-175 Gdańsk, Polska
e-mail: leanidea@leanidea.pl

Dane kontakowe

tel: +48 607 86 49 85

Social media

Zadaj pytanie