Lean Management znajdzie zastosowanie w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym i usługowym, pod warunkiem jednak, że osoby nim zarządzające są przekonane o potrzebie wdrażania usprawnień oraz rozumieją potrzebę zmian.

 

Każde leczenie trwa i przynosi efekty tylko wtedy, gdy pacjent stosuje się ściśle do wskazówek lekarza, przyjmuje leki codziennie, wreszcie - zmienia swój tryb życia i tym samym zapobiega nawrotom dolegliwości. Ta prosta analogia doskonale opisuje sposób i czas wdrażania narzędzi i metod z zakresu Lean Management.

Inwestycję w Lean Management można porównać do zakupu żarówki energooszczędnej. Jednorazowy wydatek zwraca się w określonym czasie, a dodatkowo mamy świadomość tego, że ta zmiana pozytywnie odbije sie na kondycji środowiska. I tak naprawde trzeba tylko zrobić pierwszy krok!

Witajcie,

W tym tygodniu uruchomiliśmy naszą stronę na Facebooku.

Tam będziemy na bieżąco informować Was o naszych poczynaniach.

Zapraszamy :)

Wyobraźmy sobie, że wychodzisz po zakupy, a przy okazji masz wysłać list na poczcie. W sklepie okazuje się, że masz za mało gotówki, a płatności kartą nie są akceptowane. Wychodzisz więc w poszukiwaniu bankomatu, wracasz do sklepu, robisz potrzebne zakupy, a wracając wchodzisz na pocztę, gdzie okazuje się, że nie wziąłeś tego listu z domu.. ponieważ sprawa musi być załatwiona dziś, a masz już mało czasu - nie wracasz do domu na piechotę, tylko podjeżdżasz autobusem. Zostawiasz zakupy, bierzesz list, znów autobusem na pocztę, na poczcie nagle zrobiła się kolejka, stoisz w niej kwadrans, potem biegiem do domu, bo za chwilę ma przyjść hydraulik, kiedy ten czas uciekł...

Co to jest Przemysł 4.0?

Czwarta rewolucja przemysłowa polega na tworzeniu inteligentnej sieci maszyn. Wszystkie urządzenia znajdujące się w sieci mogą się ze sobą komunikować, a dane w nich zapisywane i gromadzone mogą być analizowane i udostępniane w czasie rzeczywistym. Wszystkie te procesy mogą się odbywać bez ingerencji operatora.

 


lean idea logo stopka

Adres do korespondencji

ul. Cyprysowa 11
80-175 Gdańsk, Polska
e-mail: leanidea@leanidea.pl

Dane kontakowe

tel: +48 607 86 49 85
tel: +48 693 86 39 39

Social media

Zadaj pytanie